Після кави треба пити воду


Чому після кави потрібно пити воду?

У серйозних закладах, ресторанах і кав'ярнях, каву часто подають зі склянкою чистої прохолодної води. Ця традиція прийшла до Європи з країн Близького сходу не так давно - в кінці ХІХ століття. Спочатку запивати каву водою стали з вельми банальної причини - жаркий клімат викликав спрагу, але в той же час відмовлятися від чашечки улюбленого міцного напою теж не хотілося. Незабаром помітили, що якщо чергувати каву з водою, кожний наступний ковток здається таким же смачним, насиченим і ароматним, як і перший. Поширюючись з країни в країну, ця традиція видозмінювалася і зараз десь прийнято випивати воду вже після кави, десь чергувати, є і рекомендації випивати воду до кави, щоб не зіпсувати післясмак.

Як правило, воду подають не до всіх кавових напоїв. Це правило стосується всіх видів еспресо і чорної кави. Немає сенсу запивати, якщо до напою додають молоко або вершки (латте, капучино, флет уайт, макиато і т.д.)

Чому потрібно запивати каву водою:

  1. Нівелювання негативних ефектів. У зовнішній оболонці кавового зерна міститься всім відомий алкалоїд кофеїн. Під оболонкою його зовсім небагато - близько 10% (тому запивати розчинну кава не обов'язково, адже при її виробництві зовнішня оболонка бобів не задіяна, а значить і наведених нижче негативних ефектів очікувати не доводиться). Кофеїн має здатність підвищувати артеріальний тиск, посилювати сечовипускання і притупляти почуття спраги. Саме тому вживання додаткової рідини разом з чашкою кави необхідно всім, щоб заповнити водний баланс. Якщо є схильність до підвищення тиску, вода допоможе уникнути цього ефекту - вона розбавить кави, зменшивши тим самим концентрацію кофеїну.
  2. Уникнення фарбування зубної емалі. Якщо в останній є мікротріщини, кава може забарвити зуби в жовтуватий колір. Це цілком можна запобігти, запивши її водою.
  3. Поліпшення смаку напою. З першим ковтком кави ми відчуваємо справжню насолоду улюбленим напоєм. Але кожен наступний вже не приносить такого задоволення. Якщо чергувати каву з водою, кожен ковток буде відчуватися, як перший.
    Запивати чорну каву водою однозначно потрібно. Як це робити - право вибору кожної людини. Ви можете чергувати каву і воду. Можете випити води перед чашкою улюбленого напою, і тоді не зіпсуєте його післясмак. Або ж запивайте каву через 10-20 хвилин. Вибір за вами!
Рекомендовані товари