Скільки кофеїну у чашці кави ?


Скільки кофеїну у чашці кави ?

Ключовим компонентом кави вважається кофеїн. Саме він заряджає нас бадьорістю, і допомагає налаштуватися на робочий лад.

Випиваючи за день 3-5 чашок кави, ми не завжди замислюємося скільки в ньому кофеїну.

Вчені порівнюють кофеїн з наркотиком, здатним викликати залежність. Це помилкова думка. Кава викликає скоріше психологічну залежність. Людям, важливий сам ранковий ритуал. Тому різка відмова від улюбленого напою може викликати головні болі і сонливість. Краще це робити поступово, і без стресу.

Доведено, що кофеїн має досить сильний збудливий ефект на центральну нервову систему, підвищує артеріальний тиск. Його передозування негативним чином впливає на стан організму в цілому. Передозування, може викликати напади мігрені, розлад шлунково-кишкового тракту та інше.

Якщо ж вживати каву в рамках допустимої норми, то він не зашкодить вам. Навпаки підвищить вашу розумову і фізичну активність, знімає сонливість і підвищить працездатність.

Безпечної нормою кофеїну вважається 300 - 400 мг.
Важливо пам'ятати! Вживаючи більше 500 мг кофеїну на добу, ви можете нашкодити своєму здоров'ю.

Вміст кофеїну в чашці кави.


Еспрессо.
Приготований, свіжий напій містить близько 200 мг. кофеїну на 200 мл. Це досить високий показник, тому досить випивати 1-2 чашки еспресо в день. Багато хто любить його саме за швидкий ефект, всього від однієї чашечки, легко прокинутися і підбадьоритися. Якщо ви сильно сприйнятливі до кофеїну, то варто відмовитися від еспресо, і вибрати більш легкі напої.

Розчинна кава.
Вважається, що кава в порошку абсолютно штучний продукт, і містить мінімум кофеїну .. Це зовсім не так. У чашці 250 мл. міститься приблизно 60-190 мг. кофеїну

Безкофеіновие розчинні напої, так само містять кофеїн, приблизно 15 мг.

Кавові напої.
Такі, як латте, капучино і інші, в своєму складі містять, 150-170 гр кофеїну на чашку в 250 мл.
Кава з молоком.
Існує думка, що молоко пом'якшує дію кофеїну, і зменшує його кількість. Це зовсім не так. Його утримання залишається колишнім.
Знаючи вміст кофеїну в чашці кави, ви можете розрахувати для себе, оптимальну добову дозу його споживання. В середньому, досить випивати 2 чашки кави в день, або чергувати з кавовими напоями, що не містять кофеїн.

Рекомендовані товари