Різновиди кавових напоїв


Різновиди кавових напоїв

Каву почали готувати ще в далекому ІХ столітті. Згодом цей смачний і ароматний напій поширився по всьому світу, добрався навіть у найвіддаленіші його куточки. Тож не дивно, що з'явилося безліч рецептів його приготування - в кожній країні сформувалася своя культура споживання кави. Асортимент сучасних кавових напоїв рясніє розмаїттям! Йтиметься про найпопулярніші з них.

 1. Еспрессо
  Насичений, що бадьорить і ароматний. Служить базою для основної маси інших напоїв. За допомогою кавомашини, через 7-9 грам свіжозмелених кавових зерен пропускають гарячу воду під тиском. На виході виходить 30-35 мл. Виділяють кілька різновидів еспресо:
  Ристретто
  "Маленьке" міцне еспресо. Його обсяг всього 20 мл за рахунок зменшеної кількості води. Тобто, ця кава більш концентрована. Випивається одним ковтком .;
  Доппіо
  еспресо в подвійному обсязі, в чашці його близько 60мл
  Лунго
  порція дорівнює 50 мл (в процесі приготування в напій додають більше води)
  Американо
  Крім 30мл еспресо містить 70-120 мл води. Традиційна подача - окремо еспресо в чашці об'ємом 150 мл, гаряча вода і, за бажанням клієнта, молоко. Відвідувач має можливість самостійно приготувати свій улюблений напій, регулюючи кількість складових.
  Латте
  Складається з еспресо і збитого молока в співвідношенні 1: 2. Має пінку висотою близько сантиметра. Смак ніжний, молочний. Класичний латте не має шарів. Вони характерні для латте макіато - при приготуванні цієї варіації напою кави вливають в молоко дуже тоненькою цівкою, в результаті чого утворюються три красивих шару - молоко, кава і піна.
  Капучино
  теж кава з молоком, але в іншій пропорції - 1: 1. Крім цього, він має більш високу піну.
  Макіато
  Порція еспресо з невеликою молочної піною (до сантиметра). Обсяг напою становить 60-80мл
  Флет вайт
  У Доппіо додають збите молоко. Виходить 150-250 мл напою з тоненькою молочною піною.
  Кава по-віденськи
  При її приготуванні зверху на еспресо викладають збиті вершки.
  Раф-кава
  Складається з порції еспресо, вершків і ванільного цукру, збитих капучинатором.
  Фраппе
  Кава зі льдом- відмінний варіант для спекотного літа. Доппіо (подвійний еспресо) збивається в міксері з льодом і холодним молоком.
  Гляссе
  Ще один різновид холодної кави. В остигле американо або Доппіо додають кульку ванільного морозива.
  Афогато
  Його сміливо можна віднести до розряду десертів. Кульку морозива кладуть в свіжоприготований злегка остиглий еспресо.
  Айріш або кави по-ірландськи
  До її складу входять Доппіо, віскі (цілком підійдуть бренді, коньяк), збиті вершки, цукор. Кава і алкоголь додають в напій в співвідношенні 2: 1. Найчастіше, беруть 45-50 мл спиртного і 90-100 мл еспрессо Доппіо. Зверху викладають шапочку зі збитих вершків.
  Незважаючи на різноманітність кавових напоїв, завжди є місце для фантазії і експериментів!

Рекомендовані товари