Кава еспрессо. Чому так називається, історія походження.


Кава еспрессо. Чому так називається, історія походження.

Еспрессо - один з найпопулярніших напоїв серед поціновувачів кави. В Україні цей напій знають досить давно, але рідко хто сам готує його по-справжньому правильно.

Еспрессо має італійське коріння, і передбачає безліч переказів. Наприклад, «насичений», «яскраво-виражений». Так само є припущення, що ця назва виникла від слова «експрес» що означає, миттєво або швидко.

Найпоширенішим перекладом слова «еспресо» вважається - «видавлений» або «вичавлений», так як таку каву готуватися під тиском 8-9 бар, і через нього пропускається (видавлюється) гаряча вода.

Історія походження.
Інженер Луїджі Беццера в 1901 році, придумав першу кавоварку для приготування еспресо. Вона була повністю механічною, і відповідно нею управляли вручну. Цей апарат був схожий на величезний бойлер з киплячою водою. Нововведенням Беццера став холдер, в який бариста, відкриваючи вручну клапан, пускав поступово воду. Принцип роботи кавомашини був досить простий, вода і пар проходили через каву свіжого помолу.

     

Цікавий факт, що приводом для його винаходу, стали співробітники його компанії, які витрачали занадто багато часу на приготування кави під час перерв. Потім в 1905 році, він продав патент на кавомашини Десідеріо Павоні. Сам Павоні придумав готувати еспресо з більш низькою температурою води, і при певному тиску, що дозволило зробити каву більш м'яким і насиченим. Він був першим, хто запустив масове виробництво кавоварок для кафе.

Більш вдосконалені машини в 1947 року розпочав виробляти Джованні Ачиль Гаджіа. Такі кавомашини вже були напівавтоматичними. Тиск в них створювалася за рахунок напору води і важеля - Левера. У таких кавоварка вже готувався справжній еспресо, який відомий нам зараз.

Електричний насос, замість ручного важеля 1961 році змогла замінити компанія «Faema». Такі апарати для приготування кави, були доступні для домашнього використання.

У 1985 році, Серджіо Заппела випускає на ринок, повністю автоматичну еспрессо машину, її можна було використовувати як в кафе так і вдома.

В даний час кавомашини самостійно виконують весь цикл приготування кави - від помелу до підтримки потрібної температури. Кожен може придбати її в магазині, і навчитися готувати найсмачніший і бадьорить еспресо.

Рекомендовані товари